Rambler's Top100 Мощная и быстрая раскрутка сайтов!

WEB-TIPS
Корисне веб-дизайнерам

Ви увійшли як Гість | Група "Guests"
Реклама...
RSS
Ви увійшли як Гість | Група "Guests"
Статистика
RSS
Ви увійшли як Гість | Група "Guests"
Ви увійшли як Гість | Група "Guests"
Календар
RSS
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Ви увійшли як Гість | Група "Guests"
Block title
RSS
Block content
Ви увійшли як Гість | Група "Guests"
free components and galleries

SEO загальні відомості

Пошукова оптимізація (англ. search engine optimization, SEO) — оптимізація HTML-коду, тексту, структури і зовнішніх чинників сайту з метою підняття його рейтингу у результатах пошукової системи.

Основні напрями роботи

Пошукова система враховує наступні параметри сайту при обчисленні його релевантності (ступені відповідності введеному запиту):
  • частота ключових слів; складні алгоритми сучасних пошукачів дозволяють проводити семантичний аналіз тексту, щоб відсіяти пошуковий спам, коли ключове слово зустрічається дуже часто (більше 7-8 відсотків від всього вмісту) на сторінці;
  • індекс цитування сайту, або кількість ресурсів, що посилаються на даний сайт; багатьма пошукачами не враховуються зворотні посилання (один на одного), також важливо, щоб посилання були з сайтів тієї ж тематики, що і розкручуваний сайт.

Відповідно, робота по оптимізації включає роботу з внутрішніми чинниками - приведення тексту і розмітки сторінок у відповідність з вибраними запитами, поліпшення якості і кількості тексту на сайті, оптимізація структури навігації і внутрішніх посилань сайту, а також зовнішніми чинниками - обмін посиланнями, реєстрація в каталогах і інші заходи для підвищення і стимулювання вказівки на ресурс. Особа, виконуюча роботу по оптимізації, називається оптимізатор.

Підходи до оптимізації

Методи оптимізації можна розділити на три класи, проте останні події в світі пошукових систем дають зрозуміти що це розділення вельми умовно — будь-яка маніпуляція певними параметрами сайту може бути розцінений пошукачем як украй небажаний вплив на його результати.

«Біла оптимізація»

Білою називається робота по оптимізації сайту без використання методів розкручування ресурсу, що  офіційно заборонені пошукачами.

«Сіра оптимізація»

Під сірою оптимізацією розуміється часткове використання методів, що не схвалюються пошуковими системами — наприклад, взаємний обмін посиланнями, купівля посилання з інших ресурсів, автоматична накрутка лічильників і т.п. Також до сірих методів відноситься перенасичення тексту ключовими словами в збиток його читабельності, агрегація стороннього контента.

«Чорна оптимізація»

Чорна оптимізація звичайно представляється як використовування дорвєєв — сторінок і ресурсів, створених (часто автоматично) спеціально для роботів пошукових систем. В теорії людина не повинна читати текст, який розміщений на дорвєї, адже він є безглуздим набором з ключових слів і популярних запитів. Методи розкручування дорвєїв — це порушення всіх правил пошукових систем, це безладний спам по будь-яких чужих ресурсах (гостьовим книгам, форумам, каталогам блогам,  і т. п.), де може залишитися посилання на дорвєй. Також до чорних методів SEO можна віднести використовування так званого прихованого тексту на сторінках сайту. Для користувачів даний текст не видний, проте пошукові роботи легко його індексують. Звичайно в прихованому тексті містяться ключові слова для додання «ваги» сторінці, що оптимізується.

«Оранжева оптимізація»

Оранжевою називається оптимізація, відмінна від трьох класичних методів. Основне значення полягає в тому, що до сайту прикріпляються деякі цікаві матеріали, що не мають прямого відношення до тематики сайту, і проводиться залучення відвідувачів завдяки цим матеріалам. Часто використовуються методи, такі, як хамбаги і інші. Як правило, для кожного конкретного випадку придумується своя спеціальна технологія. Застосовується в умовах обмеженості матеріальних ресурсів. Відносно трудомістка. Основний недолік — невеликий відсоток відвідувачів, зацікавлених в основній тематиці сайту.